Bemutatkozik: Franciaország

Edző: Eric Baradat

Kulcsjátékosok: Janelle Blonbou (jobbátlövő)

Eredmények a korábbi junior világbajnokságokon 1977: 13., 1979: 6., 1981: 7., 1983: 8., 1985: 10.h, 1987: 9., 1989: nem vett részt, 1991: 12., 1993: nem vett részt, 1995: 5., 1997: 9., 1999-2003: nem vett részt, 2005: 17., 2008: 7., 2010: 13., 2012: ezüstérmes, 2014: 5., 2016: 13.

Csapat információk:

A korosztályos Európa-bajnok Franciaország, esélyesként utazik a debreceni junior világbajnokságra, bár nehéz ellenfelekkel kell szembenéznie, hiszen a D-csoportot olyan csapatok alkotják, amelyek a 2016-os ifjúsági vb-n eljutottak az egyenes kieséses szakaszba. A franciáknak tehát a kezdetektől fogva készen kell állniuk a jó teljesítményre.

A 2016-os ifi vb-n senki nem gondolta volna, hogy egy év múlva az U19-es Eb-n a dobogó tetején végeznek a franciák, hiszen már a negyeddöntőben kiestek. A csapat a harmadik helyen végzett a csoportjában és került az egyenes kieséses szakaszba, miután legyőzte Romániát, Kazahsztánt és Paraguayt, Korea ellen pedig 37-31-es, míg Norvégia ellen 31-22-es vereslget szenvedett. Az Egyiptom elleni 46-25-ös győzelem viszont nagy magabiztosságot adott Franciaországnak a nyolcaddöntőben, mielőtt Oroszország 19-24-re legyőzte a negyeddöntőben. Az 5-8. helyért folytatott küzdelemben 28-26-os győzelmet aratott a francia válogatott, majd Magyarország ellen 34-31-es vereséget szenvedett, így végül a 6. helyen végzett a tornán.

Egy évvel később, a szlovéniai Eb-n, a csapat revansot vett Oroszország ellen, hisz a döntőben 31-26-ra győzte le ellenfelét. A fináléig vezető úton a franciák legyőzték még Németországot, Spanyolországot (akikkel a debreceni vb-n egy csoportba kerültek), Szerbiát és Montenegrót, az elődöntőben pedig Magyarországot. Az egyetlen hiba a Dánia elleni 25-27-es vereség volt a középdöntőben.

Franciaország most már jól tudja, hogyan kell teljesíteni egy győztes sorozatot, és megpróbálja felhasználni ezt a tapasztalatot, hogy Magyarországon is eljussanak a dobogó tetejére. A csapat jó eséllyel számíthat arra, hogy valamely játékosa bekerül a 2017-es EHF EURO All-star csapatába: pl. a jobbátlövő Janella Blonbou, aki az Európa-bajnokságon a 47 góljával a második legeredményesebb volt.